Tri fázy opatrovateľského života

  1. Chcete ísť pracovať ako opatrovateľka v Rakúsku a máte strach z nemčiny, z vybavovačiek, z vycestovania do cudzej krajiny?

  2. Alebo už ako opatrovateľka pracujete a radi by ste si prečítali zopár tipov, ako si uľahčiť opatrovateľský život a prácu v zahraničí?

  3. Či ste už ostrieľaná, niekoľko rokov v zahraničí pôsobiaca opatrovateľka a začínate premýšľať o tom, kam sa posunúť ďalej?

 

Všetkými týmito fázami som si prešla a rozumiem vám. Aj ja som opatrovateľka.

 

  • Aj ja som kedysi bola zamestnaná na Slovensku a bojovala som s nepretržitou únavou z práce (jedna šichta v práci, druhá doma, okolo detí a domácnosti) a s večným nedostatkom peňazí.
  • Chcela som so svojim životom niečo urobiť, odísť za prácou do zahraničia, ale vôbec som nevedela, ako začať.
  • Musela nabrať odvahu a vycestovať do sveta aj s mizernou nemčinou. A vystriedať na začiatku viacerých klientov, aby som našla takú prácu, aká mi vyhovovala. Chcelo to jednať navzdory svojmu strachu, opustiť istotu a vybrať sa do neznáma, kde som nevedela, čo ma čaká.
  • Na začiatku som nemala ani tušenia, ako si vybyviť všetky potrebné ,,papierovačky” potrebné na prácu v zahraničí.
  • Zažila som dobré časy u rozprávkovej babičky a zažila som aj horšie, u zlého klienta.
  • Plakávala som do vankúša a smútila za domovom a za mojou rodinou. Viem, čo je vyhorenie zo stereotypu aj ponorková choroba.
  • Taktiež som si prešla obdobím hojnosti, keď mi k príjmu pomohli aj (kedysi štedré) rakúske prídavky a tiež obdobie, keď som nemala ani na odvody.
  • Narobila som veľa chýb, ktorým som sa mohla vyhnúť, keby som v tých začiatkoch viacej čítala a zháňala si informácie.

Človek sa učí na vlastných chybách. Ale múdry človek sa poučí z chýb iných.

Človek sa učí na vlastných chybách. Ale múdry človek sa poučí z chýb iných.

Prešlo pár rokov a dnes viem toho veľa, čo som na začiatku nevedela. Viem, že na turnusový život si nikdy nezvyknem a viem aj to, ako sa s ním vyrovnať, aby som celkom nevyhorela.

V e-knihe MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY som zhrnula niekoľko rokov opatrovateľského života, od úplného začiatku, keď som o práci v zahraničí začala uvažovať, cez opatrovateľský kurz, hľadanie práce, začiatku v Nemecku a neskôr v Rakúsku, striedanie klientov a chuť to zabaliť, ktorú som mala mnoho krát…

V e-knihe nájdete okrem iného aj tieto témy:

  1. CUDZÍ JAZYK – typy, ako sa učiť, rozprávanie o tom, ako som sa s nemčinou trápila ja, tip na prekladaciu aplikáciu do mobilného telefónu, bonusový e-book: Nemecké minimum pre začínajúce opatrovateľky
  2. OPATROVATEĽSKÝ KURZ – opäť niečo o tom, ako som začínala a zoznam opatrovateľských kurzov na Slovensku
  3. VÝBER AGENTÚRY + DôLEŽITÉ FACEBOOKOVÉ SKUPINY
  4. PRVÉ DOJMY V RODINE
  5. VŠETKO O VYBAVENÍ ŽIVNOSTI V RAKÚSKU + BONUS – VŠETKO O VYBAVENÍ RODINNÝCH PRÍDAVKOV – v súčastnosti sú už síce rakúske prídavky na deti nižšie, ako bývali, ale stále je to viac ako na Slovensku
  6. ČO MI TÁTO PRÁCA DALA A ČO MI VZALA
  7. 6 TIPOV KLIENTOV, S AKÝMI SA MôŽETE PRI VAŠEJ PRÁCI STRETNÚŤ (pre tých, ktorí nečítali môj e-book SOM OPATROVATEĽKA)
  8. VARENIE A STRAVOVANIE – zopár mojich tipov, ako sa vyhnúť priberaniu
  9. DESATORO OPATROVATEĽKY – čo áno a čo už radšej nie, aby ste ako opatrovateľka nepohoreli a zároveň aby ste neboli lacná pracovná sila a ,,dievča pre všetko”
  10. VOĽNÝ ČAS – BARLIČKY NA DOBITIE ENERGIE
  11. Kapitola o tom AKO SA MôŽETE CÍTIŤ ŠŤASTNÁ AJ ĎALEKO OD DOMOVA
  12. JA A MôJ DRUHÝ ŽIVOT – poodhalím vám kúsok z môjho z môjho súkromného – neopatrovateľského života

Uvažujete o práci opatrovateľky v nemecky hovoriacich krajinách? Nerobte rovnaké chyby, aké som na začiatku urobila ja. Prečítajte si e-knihu a poučte sa z tých mojich. 

Alebo máte kamarátku, ktorá sa chce vydať touto cestou? Odporučte jej môj e-book.

Ste už zabehnutá, dlhoročná opatrovateľka a rada si prečítate niečo o tom, ako žiť zaujímavejší život a predchádzať opatrovateľskému vyhoreniu? Objednajte si e-knihu MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY a nechajte sa inšpirovať.

 

Názory a recenzie na ebook MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY si prečítajte v tomto článku: Čo o e-knihe MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY povedali čitateľky

 

 

Marta Kluchova
Som virtuálna asistentka a opatrovateľka v domácom prostredí. Milujem moju rodina a malého synka, ktorého som dostala do daru v pokročilom veku. Niekoľko rokov som pracovala ako opatrovateľka seniorov v Nemecku a Rakúsku a preto dôverne poznám starosti aj radosti turnusových opatrovateliek. Mám rada cestovanie, knihy, písanie... Som zberateľka príbehov - hlavne opatrovateľských. Nemám rada stereotyp, zmena je pre mňa život, prijímam výzvy na vzdory strachu a som vďačná za každý nový deň. Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>

Kniha:

DENNÍK OPATROVATEĽKY

Cestujete do zahraničia, ostávate na turnusy a pracujete 24 hodín denne? Máte pocit, že vaša práca je psychicky náročná a vyčerpávajúca? Cítite sa unavená a obávate sa budúcnosti?
ROZUMIEM VÁM!
Aj ja som Opatrovateľka.
Aj mne býva smutno za rodinou, deťmi, priateľmi. Aj ja občas plačem v noci do vankúša.

Som žena ako vy. Na Slovensku mama, v Rakúsku opatrovateľka, žijúca cudzí život.

V tejto knihe nájdete mnohé opatrovateľské zážitky, myšlienky, smútky aj radosti. Nazrite do knihy a ja vám sľubujem, že so mnou budete plakať aj sa smiať a že sa v nej mnohé nájdete.

Komentáre