Kniha:
DENNÍK OPATROVATEĽKY
Cesta do hlbín opatrovateľskej duše
Som Marta, opatrovateľka a zberateľka opatrovateľských príbehov. Rada ich čítam, ale aj píšem. Verím, že tým môžem inšpirovať mnohé ženy, ktoré sa tak ako ja rozhodli neprijímať pasívne to, čo im osud nadelil, ale zobrať svoj život do vlastných rúk. Splnila som si sen a vydala vlastnú tlačenú knihu. Skutočnú, papierovú, šuštiacu a voňajúcu novotou. O práci a živote opatrovateľky v cudzine, o cestovaní a plnení snov, o našich opatrovateľských trápeniach i radostiach...
Napísala som pre Vás príbeh o všetkom, čo som zažila a zažívam počas opatrovania v Rakúsku a Nemecku.
Do knihy som dala moje osobné príbehy, zážitky a skúsenosti.
JE TÁTO KNIHA PRE VÁS?
Skúste si odpovedať na tieto otázky:
A k tomu navyše máte rada/rád príbehy zo života?
Ak je odpoveď na niektorú z mojich otázok \"ÁNO\"...
POTOM ROZHODNE ČÍTAJTE ĎALEJ!
Ukážem Vám, že žena, pracujúca v cudzine, nemusí žiť iba polovičný život a čakať netrpezlivo na koniec pracovného turnusu.
Som samostatná a všestranná žena a matka dvoch úžasných mladých ľudí. Milujem rozmanitosť života, výlety, históriu, prírodu. Robím to, čo chcem a som vďačná za každý nový deň. Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice.
Som multifunkčná žena, žijúca dva plnohodnotné a zároveň rozdielne životy. Na Slovensku som mamou, v Rakúsku opatrovateľkou. Prepájam tieto dva svety a žijem oba moje životy naplno. Nečakám na "až". Cestujem, čítam, píšem, vzdelávam sa, radujem sa zo života a ľúbim svojich blízkych. Ako v práci, tak i doma.
Pred pár rokmi som však bola klasický zamestnanec. Celý týždeň som sa tešila na víkend, aby som ho potom prežila v strese a depresii z toho, že rýchlo skončí a zase budem musieť otročiť v robote, ktorá ma nebavila. Rozhodla som sa to zmeniť.
Z MIESTA SOM SA POHLA AŽ NA PRAHU ŠTYRIDSIATKY, SO SLABOU NEMČINOU
Dnes žijem striedavo vonku a doma a viem, že kráčam dobrým smerom.
Vďaka práci v Nemecku a v Rakúsku som sa naučila po nemecky, spoznala novú krajinu, nových ľudí, plním si moje cestovateľské sny.
ZAŽILA SOM VŠELIČO, DOBRÉ AJ ZLÉ, VECI KTORÉ BY SOM DOMA NIKDY NEZAŽILA.
VŠETKO, ČÍM SOM SI PREŠLA, VÁM PRINÁŠAM V TEJTO KNIŽKE.
ČO NÁJDETE V TEJTO KNIHE:
Táto kniha je písaná formou môjho osobného príbehu. Niečo ste už mali možnosť čítať na mojom blogu, v knihe sú však aj príbehy, ktoré medzi článkami na blogu nenájdete a ktoré som zatiaľ nikde inde neuverejnila.
Môj príbeh- na ceste k opatrovaniu
Praktické tipy na zvládnutie pobytu v cudzine
Môj pohľad na život a prácu v zahraničí
Príbehy z mojej opatrovateľskej praxe aj z môjho súkromného života
PRE KOHO JE KNIHA URČENÁ?
- Pre ženy BEZ VEKU, ktoré chcú vo svojom živote niečo zmeniť, zažiť.
- Pre každého, kto už pracuje, alebo chce pracovať ako opatrovateľ/ka v zahraničí.
- Pre každého, koho zaujíma život opatrovateliek a ich klientov.
ČO O KNIHE HOVORIA JEJ ČITATEĽKY A ČITATELIA?
Hneď som si ju prečítala. Odporúčam ju aby si ju prečítala každá žienka ktorá chce ísť pracovať do zahraničia ako opatrovateľka.Podobné skúsenosti ma asi každá opatrovateľka. Táto práca je veľmi náročná nielen na fyzickú, ale na psychickú zaťaž. Preto by mali ženy sa viac podporovať, držať spolu aby na nich nemohli parazitovať nie len slovenské ale aj rakúske agentúry. Česť výnimkám. Keby viac žien malo odvahu zverejniť pravdivo svoje skúsenosti nie len tie neprijemne, zle, ale aj veselšie, nenadávali len medzi sebou ale ich zverejnili. Možno by sa aj u nás naše političky začali zaujímať ako s našimi ženami jednajú v zahraničí. Pretože veľa žien pri tej práci ma zdravotne problémy nie len fyzické, ale hlavne psychického rázu o čom sa vôbec nehovori a nerieši. Prajem vám všetkým hlavne veľa zdravia a dobrých klientov.
Knihu Denník opatrovatelky jsem si přečetla s velkým zájmem. Marta popisuje její denní práci pečovatelky o seniory v Rakousku a čtenářům se dostane hromada informací. Pro toho, kdo chce v Rakousku péči o seniory vykonávat, je kniha super průvodcem, jelikož Marta nám ukazuje klady, ale i zápory tohoto náročného povolání ze své vlastní zkušenosti. Je to příběh jedné statečné slovenské ženy, kterou životní okolnosti donutily učinit nelehkou změnu - opustit svůj domov, svoje děti a jít pracovat do zahraničí, aby svým dětem umožnila důstojný život, jelikož jak na Slovensku, tak v Čechách je tato náročná fyzická i psychická práce finančně totálně neoceněná.
Kniha Marty Kluchovej „Denník opatrovateľky. Cesta do hlbín opatrovateľskej duše“ je hodnotná svojím obsahom a príbehom. Je určená nielen pre opatrovateľky, ale aj pre ženy, ktoré sa opatrovateľkami chcú stať, zároveň však je potrebné dodať, že je veľmi pútavá aj pre čitateľa každodennosti. Autentickosť príbehu podčiarkuje jednotlivé hlbiny opatrovateľskej duše a po prečítaní knihy, ju zatvárate s pocitom, že Martu poznáte už dlho. Autorka v knihe popisuje pozitíva práce opatrovateľky, ale aj možné úskalia, obmedzenia, či rôzne jej determinanty. Poskytuje množstvo praktických rád ako zvládnuť dvojitý spôsob života v dvojtýždňových turnusoch. V texte odhaľuje svoje najtemnejšie pocity, keď je mimo domov a čitateľovi ponúka cenné rady ako sa s tým popasovať. Kniha obsahuje tiež motivujúce citáty a prevedie Vás po mestách, kde Marta pracovala. Je to zaujímavé a obohacujúce čítanie.
Úprimne, nemám žiadne skúsenosti s opatrovateľstvom. No niečo máme s autorkou predsa spoločné. Pracujem v zahraničí. Pri čítaní knihy som neraz našiel spoločné myšlienky. No túto cestu sme si vybrali sami, takže nie je namieste si sťažovať. Ale späť ku knihe. Zaujala ma najmä tým, že je písaná naozaj od srdca. Skutočný príbeh jednej ženy, ktorá nám hovorí, že keď sa chce, tak sa dá naozaj všetko. A ja Marte Kluchovej ďakujem za jej príbeh 🙂
Byla jsem moc zvědavá na knížku Marty Kluchové už proto, že jsem sama několik let pracovala jako pečovatelka dětí a seniorů v Anglii. Jsem nadšená, jak se autorce povedlo skloubit své vlastní zážitky a emoce s reálnými radami těm, které by se chtěly pustit do podobného dobrodružství. V knize vás čeká mega dávka inspirace a nakopnutí na cestě k lepšímu životu. Knihu doporučuji pořídit všem, nejen budoucím opatrovatelkám, kteří chtějí změnit svůj život a potřebují dodat sebedůvěru, poradit pár fíglů na překonání strachů a obav z neznámého nebo se dozvědět více o životě v Rakousku a Německu. Jde o upřímnou zpověď jedné obyčejně neobyčejné ženy.
Podtitul knihy "Cesta do hlbín opatrovatelskej duše" mě zpočátku zaskočil a netušila jsem, co si pod ním mám vlastně představit. Jakmile jsem však knihu začala číst, nešlo se od ní odtrhnout. Celý příběh jsem prožívala společně s Martou. Chvílemi jsem ji litovala, chvílemi jí fandila, protože dokázala opustit svoji komfortní zónu a jít do nečekaných těžkostí. Po celou dobu jsem ji ale nepřestala obdivovat. Pokud si chcete přečíst, jak to ve světě ošetřovatelek v zahraničí skutečně chodí, je to kniha právě pro vás.Pracuji s lidmi více než 20 let jako profesionální koučka, slyšela jsem stovky lidských příběhů. Ten Marty mě však hluboce zasáhl.
Martuška, prave som dočítala tvoju knižku na jeden dych. Veľmi pekne ĎAKUJEM. Niekoľko krát mi oči zaliali slzy dojatím. Krásna knižka plná hlbokých myšlienok, vďačnosti a otvorenosti. Pre mňa je nadčasová, pretože tvoje návody a rady do života sú univerzálne a môžu pomôcť každému, kto si prechádza náročným obdobím. Pre mňa si úžasná a života schopná žienka. Hltala som každé slovo. Knižka sa mi čítala s ľahkosťou. Je to akoby som bola s tebou na výlete, z ktorého mám veľa zážitkov. A aj keď nie som opatrovateľka, myslím si, že knižka osloví nejednu ženu. Veď skoro každá žena je doma niekomu opatrovateľku :-). Prajem si, aby takýchto dielok pribudlo v tvojej knižnici viac, aby som mohla byť ich čitateľkou. Ešte raz ďakujem.
Sú knihy, ktoré sa mi čítajú ťažko. Čítam rada a veľa, tak už viem, že tieto knihy sú dobré. Autorku Martu Kluchovú čítam dlhšie, čiže vidím ako napreduje v ceste za plnením si svojich snov. My dve sme rovesníčky. Nikdy sme sa ešte osobne nestretli, ale spája nás práca. Podobne sme začínali v Nemecku a sme zhruba rovnako dlho v Rakúsku. Prácu opatrovateľky neprikrášľuje.Vidí realitu jasne. Knihu by som každej začínajúcej opatrovateľke doporučila ako povinné čítanie. Ľahšie sa im bude začínať a nemusia opakovať naše chyby. Učíme jedna druhú a mnoho nás naučia aj naši klienti. Teším sa na ďalšie e-booky, blogy a články. Knihu som dostala ako milý darček a nejaké si kúpim,aby som ich tiež darovala.
Ďakujem pani Marte Kluchovej za jej príbeh v knihe Denník opatrovateľky. Čítala som knihu s otvorenou pusou a jedným dychom. Autorka citlivo a hlboko vyjadruje svoje stavy a pocity prepojené s emóciami, ktoré prežíva v okamihu odchodu za prácou do zahraničia. Pre matku a ženu sú tieto chvíle ťažké, povedala by som až srdcervúce. No sú v živote situácie, kde nie je inej možnosti riešiť finančnú situáciu v rodine. Obdivujem pani Martu, že dokázala veľkú vec a svojim príbehom dáva aj iným ženám motiváciu a inšpiráciu ako túto neľahkú životnú situáciu riešiť. Pani Marta vo svojom príbehu ukazuje aj na to, že aj zlé skúsenosti sú po čase prínosom. Ako odporca počítača pani Marta našla v ňom novú komunikačnú cestu k svojim blízkym a tiež skryté možnosti svojho osobného rozvoja. Vrelo odporúčam každému knihu Denník opatrovateľky, ako motiváciu a precítenie, čo prežívajú ženy pri tejto neľahkej práci. Túto knihu by mal prečítať povinne každý muž či partner ženy, ktorá vycestovala za prácou do zahraničia a tak pochopiť ako to je byť tak ďaleko od domova a rodiny.
Marta Kluchová je výjimečná osobnost, před níž smekám. Dokázala se vzepřít osudu a najít cestu vedoucí k lepšímu životu pro sebe i pro své blízké. Při četbě jejího eBooku DENNÍK OPATROVATEĹKY Cesta do hlbín opatrovateĺskej duše mi vlhly oči a mrazilo mne v zádech. Mezi řádky jsem však vyčetla jednu významnou věc: kritiku společnosti, která skupině současných žen nedává šanci vychovávat své děti tak, jak by si představovaly a jak by bylo žádoucí. Těžká práce dělnic třísměnného provozu vychovává z těchto žen uštvané jedince, kteří nemají dostatek sil na svou mateřskou roli, ale nemají ani dostatek prostředků k zajištění potřeb své rodiny. Odejdou - li za prací do zahraničí, vzdávají se z části vlivu na výchovu svých dětí. To neprospívá ani jim samým, ani jejich rodinným příslušníkům a v důsledku ani celé společnosti. Práci Marty Kluchové, kdy radí začínajícím podnikatelkám, považuji za nadčasovou.
Kniha Marty Kluchové "Denník opatrovatelky - cesta do hlbín opatrovatelskej duše" mne nadchla od prvního řádku a nemohla jsem se od ní odtrhnout až do konce. Doporučila bych ji jako povinnou četbu pro všechny ženy, které zvažují rozhodnutí začít s touto důležitou, ale nesmírně náročnou profesí. S Martou máme společný dlouhodobý pobyt za hranicemi a péči o klienty daleko od našich domovů. Tím ale veškerá podobnost končí. Jak se dozvíte v Martině e-booku, péče o seniory vyžaduje obrovské množství mentální a fyzické energie, stejně tak i pořádnou dávku odvahy a odhodlání. Autentické příběhy ze života dodávají knize hloubku a díky nim si budete moct představit, jak to v této profesi chodí. Cítím k Martě velký obdiv za to, že do toho šla a přes všechny překážky se jí podařilo vybudovat si spokojený život pro sebe a pro svou rodinu. Fotografie a tipy na výlety jsou pomyslnou třešničkou na dortu u této výjimečné knihy. Pokud o této práci uvažujete, není nad to si přečíst reálné zkušenosti ze života a poučit se z kroků někoho, kdo už tu cestu prošel před vámi. Takovou průvodkyní vám může být právě Marta a její e-book i další tvorba. Děkuji za inspiraci, Marto!
Marty kniha je velmi upřímnou a otevřenou zpovědí ženy, která se rozhodla změnit svůj život a vyměnit práci, která ji nejen neuspokojovala, ale ani neuživila, za něco pro ni zcela nového - péči o seniory a rovnou v zahraničí. Z mého pohledu jde o kompletní přehled informací o tomto tématu. Všichni, kdo o této práci přemýšlejí, zde najdou vše, co by asi měli vědět. A jsou to informace od ženy, která tento život žije, takže tzv. z první ruky. Marta v knize otevřeně hovoří o finanční stránce věci, ale i o emocech, o pocitu osamění a odloučení od svých blízkých, ale také o výhodách a benefitech, které jí tato práce přináší, přesto, že začátek nebyl nijak růžový. Ale vydržela a dnes nelituje! Nezbývá nic jiného než Martě poděkovat, že taková kniha vznikla a dává nahlédnout do života pečovatelky v zahraničí. Marto, díky, bylo to velmi příjemné čtení!!
Cena knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY je 12, 90 eur,