Som síce opatrovateľka, ale kuchárka veľmi dobrá nie som a nie som na to nijako moc hrdá, ale radšej budem robiť hocičo iné, ako variť. Varím, lebo musím a moje obľúbené recepty patria do kategórie „RÝCHLO A JEDNODUCHO„. Na šťastie mám klientku, ktorá nič neofrfle, ešte aj pochváli.
Raz sa ma dokonca spýtala, či mám kuchársku školu, čo ma fakt pobavilo 😀 Možno si zo mňa iba robila srandu. Ale faktom je, že moja kuchyňa nás obe tvaruje pekne do guľata, čo pri dnešnom trende vychudnutých modeliek asi nie je veľmi dobre, ale zase na druhej strane, akú inú radosť si tu v práci dopriať? Keď nič iné, aspoň sa najem.
Samozrejme mávam aj ja obdobia, keď chcem veľmi zdravo a moderne variť a chudnúť, nikdy mi to však dlho nevydrží.
Tak som raz začala držať diétu, reku- ide leto 🙂 treba schudnúť. Turnus u rakúskej babičky je na držanie diéty ideálny. Predsa len, keď ste doma a vyvárate pre regiment domácich papkošov, dieta sa drží dosť ťažko.
Môj diétny rozpis jedál na každý deň bol vcelku pestrý, len všetkého málo. Jedného dňa som mala raňajkovať pšenovú kašu. Čo to je, to pšeno? V živote som to nejedla. Ujo google síce vie všetko, ale načo by som googlila, veď som dajaká gazdiná, to zvládnem.
Mám pre vás môj netradičný návod, ako si uvariť chutné raňajky. Takúto pšenovú kašu ste ešte zaručene nejedli.
1. Dajte pšeno do hrnca, zalejte vodou a miešajte, ako keď varíte krupicu. Keď Vás to už prestane baviť a pšeno je stále tvrdé, prikryte ho a nechajte dusiť ako ryžu.
2. Potom odíďte k počítaču a na vaše pšeno môžete pokojne zabudnúť. Ono vás samo upozorní, keď začne smrdieť.
3. Takže, keď zacítite vo vzduchu, že sa niečo deje, zabehnite do kuchyne a hrniec s pšenom odložte zo sporáka preč. Nezabudnite najskôr schytiť prvú utierku, čo je po ruke, hrniec na sporáku býva dosť horúci, ešte teraz si fúkam prsty.
4. Odoberte z vrchu neprihorené pšeno a keď vychladne, zmiešajte ho s medom a popučeným banánom a máte celkom chutné a zdravé raňajky.
5. Hrniec nechajte odmočiť, potom oškriabte a umyte.
DOBRÚ CHUŤ 🙂
P.S. Toto je samozrejme vtípek, aj keď ja som to tak naozaj robila. Niet nad raňajkový krajec poctivého slovenského chleba.
Kniha:
DENNÍK OPATROVATEĽKY
Som žena ako vy. Na Slovensku mama, v Rakúsku opatrovateľka, žijúca cudzí život.
V tejto knihe nájdete mnohé opatrovateľské zážitky, myšlienky, smútky aj radosti. Nazrite do knihy a ja vám sľubujem, že so mnou budete plakať aj sa smiať a že sa v nej mnohé nájdete.